PODSUMOWANIE "II DNI TWIERDZY POZNAŃ"


No i "II dni Twierdzy Poznań" mamy już za sobą. Co tu dużo mówić: liczyliśmy na 1000 odwiedzających i przyszło ponad 1,5 tys. !!! Jest to rekord w ponad 3-letniej historii naszej trasy turystycznej Fort III. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Kłaniamy się nisko dyrekcji Wielkopolskiego Ogrodu Zoologicznego, które umożliwiło darmowy wstęp na teren zoo wszystkim pasjonatom fortyfikacji. Jesteśmy wdzięczni GRH "Green Light" za przybycie, zajęcie pozycji obronnych na wałach fortu i dbanie o to, aby żaden wróg nie przedostał się do środka fortu Impreza się zakończyła, ale trasa turystyczna Fort III działa do końca września (szczegóły na ptpf.org.pl lub fort3.pl). Jeszcze raz: WIELKIE DZIĘKI i do zobaczenia na fortecznych szlakach....


02.08.2014 - 650 osób

03.08.2014 - 806 osób

ZDJĘCIA PANI ELŻBIETY PRZYWIECKIEJ

DZIĘKUJEMY !!!!!
FOTORELACJA codziennypoznan.pl


STRONA ORGANIZATORÓW www.dnitwierdzypoznan.plPoznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji

im. Gen. Dyw. Ignacego Prądzyńskiego


zaprasza na:


„II Dni Twierdzy Poznań”

2 - 3 VIII 2014
www.dnitwierdzypoznan.pl


Trasa zwiedzania prowadzi zarówno przez część podziemną, jak i naziemną fortu. Część podziemna obejmuje koszary, wielką prochownię, która mogła pomieścić 35 ton czarnego prochu, kaponierę barkową, schron pogotowia podwalni artyleryjskiej oraz labirynt pomieszczeń kaponiery czołowej, której grubość murów przekracza 3 metry i która strzegła dostępu do fosy.


W ramach Dni Twierdzy Poznań fort będzie dostępny bezpłatnie. Na zwiedzających czekać będą dodatkowe atrakcje: strefa dziecięca, prezentacja makiet obiektów fortecznych z Poznania i różnych zakątków kraju. Oprowadzać będą przewodnicy w historycznych mundurach nawiązując do wybuchu I Wojny Światowej.


W dniu 2 i 3 sierpnia 2014 roku (sobota, niedziela) o godzinie 14:00 w ramach "II Dni Twierdzy Poznań" na Forcie III odbędzie się wykład poświęcony Poznańskim Fortyfikacjom połączony z prezentacją multimedialną.


Oprowdzanie o godz. 11:00 - 12:30 - 14:00 - 15:30 - 17:00  


Wyjątkowo w czasie Dni Twierdzy Poznań dla grup zwiedzających Fort III wstęp na teren Nowego Zoo będzie bezpłatny - bez możliwości zwiedzania Zoo.

Przewodnik będzie czekać na grupę przed wejściem do Nowego Zoo 10 minut przed planowanym rozpoczęciem trasy zwiedzania, po czym po zwiedzaniu fortu wyprowadzać będzie grupę poza teren Zoo.  
Przyjdź, nawet jeśli twierdzisz, że znasz twierdzę !!!